Tomek
mężczyzna bez twarzy

Wszczepiane w ciało chipy, dzięki którym będzie można zalogować się o komputera. Brzmi jak żart? W najbliższych latach może to być normalne.

Bio-chipy nie są czymś nowym, bo powstały już kilkanaście lat temu. Znany nam może być np. VeriChip , który zbiera informacje o stanie zdrowotnym osób. VeriChip został zaakceptowany przez rząd FDA (Food and Drug Administration) w 2004 roku.

Wszystko wskazuje na to, że bio-chipy  będą coraz częściej pojawiać się w innych obszarach życia, np. w pracy.

20 lipca tego roku, Todd Westby, Dyrektor Generalny firmy Three Square Market (32M) wydał oświadczenie, w którym zapowiedział eksperyment z wykorzystaniem biochipów. Zadaniem implantów ma być wykonywanie codziennych czynności takich jak: otwieranie drzwi, czy logowanie się do komputera.

chip-implant
Tak ma wyglądać implant firmy 32M. 

Przewidujemy, że  RFID ( technologia, która na podstawie fal radiowych przesyła informacje) będzie wykorzystywana  do robienia zakupów w biurze, otwierania drzwi, korzystania z kserokopiarek, logowania się na komputer, odblokowywania telefonu, przekazywania sobie wizytówek, przechowywania informacji o stanie zdrowia. Technologia mogłaby też sprawdzić się poza biurem:  jako paszport, karta miejska lub jakakolwiek inna forma płatności.

Powiedział Todd Westby, Dyrektor Generalny Three Square Market.

Test będzie miał charakter dobrowolny; żaden z pracowników nie zostanie zmuszony do wszczepiania implantu. Firma przewiduje jednak, że w eksperymencie weźmie udział około 50 pracowników.

Źródło: https://www.livescience.com/59919-company-offers-free-chip-implants-to-employees.html

Zobacz również z tej kategorii:

2 thoughts on “Chipy wszczepiane w ciała pracowników?

  1. Wiem o kilku kobietach zachipowanych przed rozdowem, byli mężowie wygrali je do ostatniego grosza, nie pozostawili na nich suchej nitki i nawet po rozwodzie znęcania się z całymi nowymi rodzinami nad nimi za pomocą chipsów. A biedne kobiety nie wiedzą nawet, gdzie taki „eksperyment medyczny”,sadyzm zglaszac… bo niestety niektórzy urzednicy polscy też się rozpędza… i używają chipsów. Wiem,że chipy są w Częstochowie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.