lazybear
unsplash

Jeśli masz własną stronę, na pewno spotkałeś się z problemem pozyskiwania grafik. Poniższe zestawienie pomoże Tobie znaleźć grafiki, które będziesz mógł wykorzystać na licencji Creative Commons.

Darmowe zdjęcia to jeden z najlepszych wynalazków Internetu, jakie kiedykolwiek powstały. Sam wielokrotnie pobieram zdjęcia do różnego rodzajów projektów, którymi się zajmuje. W tym wpisie chciałbym podzielić się stronami, które uważam za najciekawsze w kategorii: darmowe zdjęcia.

Przed przeczytaniem wpisu

Licencja Creative Commons jest zwykle kojarzona z darmowym wykorzystaniem. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że istnieje kilka rodzai licencji CC. Niektóre pozwalają na dowolne wykorzystanie np. w zamian za wspomnienie o autorze, inne z kolei zabraniają używania dzieł do celów komercyjnych. Przed pobraniem utworu, warto zawsze zapoznać się z rodzajem licencji.

Pixabay

pixabay

Pixabay to jedna z największych wyszukiwarek darmowych zdjęć. Znajdziesz tam ponad milion darmowych zdjęć do wykorzystania! Dużym ułatwieniem jest możliwość wybrania rozmiaru zdjęcia jeszcze przed pobraniem.

Przejdź do Pixabay

Unsplash

unsplash

Unsplash to taki Pixabay na sterydach. Jakość zdjęć jest tak dobra, że Microsoft mógłby je pobierać do tworzenia tapet na Windowsie. Jeśli lubisz zdjęcia, które mają w sobie „to coś”, koniecznie wypróbuj Unsplash.

Przejdź do Unsplash

Pexels

pexels

Pexels to serwis bardzo podobny do Pixabay. Główna różnica jest taka, że wyszukasz tu zdjęcia tylko posługując się językiem angielskim lub niemieckim.

Przejdź do Pexels

Iconfinder

iconfinder

Iconfinder to wyszukiwarka ikon. Serwis dysponuje ogromną bazą darmowych ikon, które będziesz mógł wykorzystać na swojej stronie internetowej. Dla bardziej wymagających istnieje możliwość kupienia ikon w wersji premium.

Przejdź do Iconfinder

Metmuseum

metmuseum.org

O metmuseum.org pisałem już przy okazji artykułu: Nowojorskie muzeum udostępnia 375 tys. dzieł na darmowej licencji. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc do pobierania darmowych grafik. Są to zdigitalizowane zasoby nowojorskiego muzeum, które zdecydowało się oddać do użytku publicznego ponad 350 tys. dzieł. Przed użyciem warto zaznaczyć w filtrze odpowiednią opcję: „Public Domain Artworks”.

Przejdź do Metmuseum

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *