lazybear
sztuczna-inteligencja


Nie masz dziewczyny, rodzice Cię nie lubią , a słowo przyjaźń znasz tylko z filmów? Nie szkodzi. Od tej pory możesz kupić sobie gadającego Spidermana. I problem z głowy.

Gadająca zabawka to nowy gadżet firmy Sphero, znanej chociażby z Droida BB-8 -repliki robota z Gwiezdnych Wojen. Spiderman jest mniej mobilny od swojego poprzednika, ale nadrabia to gadatliwością i poczuciem humoru. Mi osobiście przypomina nieco postać z South Park. Poniżej film Sphero reklamujący gadżet:

Zabawkę można oczywiście wyłączyć w każdej chwili. Producenci zadbali także o prywatność użytkowników, więc Spiderman nie zbiera żadnych informacji, kiedy jest unieruchomiony.

Czy warto to mieć?

Szczerze mówiąc jestem nastawiony nieco sceptycznie do tego typu gadżetów. Bo co, jeśli okaże się, że nie chce nam się już rozmawiać z bliskimi, bo skoro mamy ciekawego robota, to po co nam nudni znajomi? Oczywiście to jeszcze daleka przyszłość, ale wszystko zmierza chyba w tym kierunku.

film-her-min (1)
Fot: Her, Warner Bros

źródło: https://techcrunch.com/2017/06/15/spheros-next-toy-is-a-chatty-spider-man/

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *