lazybear
zanieczyszczenia

Google będzie również informować o zanieczyszczeniu powietrza w miastach!

Każdy, kto interesuje się branżą technologiczną wie, że Google jest mistrzem w dostarczaniu coraz nowszych pomysłów. Nie ma dnia, w którym amerykański gigant nie wprowadza lub zapowiada jakiegoś rozwiązania. A wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikom najwyższej jakości produkt, który uczyni życie jeszcze prostszym.

Kilkanaście dni temu Google zapowiedziało powstanie Google Jobs, czyli funkcję w wyszukiwarce, która będzie odpowiedzialna za jak najlepsze dopasowanie ofert pracy. Dzięki informacjom takim jak miejsce zamieszkania, czy zainteresowania, wyszukiwarka będzie mogła dopasować oferty pracy odpowiednie do naszych potrzeb.

Gdyby ktoś zapytał: czy jest jakaś specjalność, którą jeszcze nie zajmuje się Google, to odpowiedź musiałaby brzmieć:

Na pewno nie jest to zdrowie

Niech świadczy o tym chociażby Health Panel, czyli specjalistyczny panel zdrowia, który dostarcza nam informacji o chorobie, objawach i leczeniu. Niestety nie dostępny jeszcze dla polskiej wersji wyszukiwarki.

 

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ O Answer Box i przyszłości wyszukiwarki Google ↢ ↢ ↢

Wygląda na to, że Google będzie również informować o zanieczyszczeniu powietrza w miastach. A wszystko dzięki specjalnym przyrządom pomiarowym przymocowanym do Google Street View Car. Rozwiązanie zostało wprowadzone jedynie dla Oakland w Kaliforni, ale niewykluczone, że w przyszłości informacje o zanieczyszczeniu zaczną pojawiać się również w Europie.

Mapa pokazuje poziom zanieczyszczeń dla konkretnych ulic. Im kolor bardziej czerwony, tym wyższy poziom zanieczyszczeń.

Trzeba powiedzieć, że wygląda to bardzo ciekawie. Myślę, że rozwiązane mogłoby sprawdzić się w wielu europejskich miastach, w których coraz większy nacisk kładzie się na problemy związane ze środowiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *