lazybear
CMS WordPress

Wtyczki to zewnętrzne rozszerzenia, dzięki którym dostarczysz Twojej stronie nowe funkcjonalności. Dzięki nim możesz m.in:

  • zintegrować stronę z narzędziami zewnętrznymi, np. Google Analytics, Google Search Console;
  • zadbać o aspekty związane z pozycjonowaniem serwisu;
  • wpłynąć na bezpieczeństwo strony;
  • dodać przyciski do udostępniania treści w mediach społecznościowych;
  • przyśpieszyć ładowanie strony.

i wiele innych ważnych rzeczy – właściwie nie ma na tym polu ograniczeń. Instalacja wtyczek to jedno z podstawowych umiejętności każdego administratora  strony na WordPressie.

Jak zatem dodać wtyczkę?

W zasadzie masz dwa rozwiązania: dodać wtyczkę przez panel (wersja prostsza) oraz umieścić rozszerzenie ręcznie na serwerze. Proces modyfikacji plików na serwerze znajdziesz w poradniku dotyczącym tworzenia strony na WordPress. Zajmijmy się tą pierwszą opcją.

Dodanie wtyczki w panelu CMS

Zaloguj się do swojego panelu WordPress. Wybierz opcję: Wtyczki -> Dodaj nową. W pasku wyszukiwarki wpisz nazwę wtyczki, którą chcesz zainstalować, np: „All in One SEO Pack”

WordPress dopasuje wynik wyszukiwań do wpisanej przez Ciebie frazy. Jeśli zobaczysz, że pojawiła się wtyczka, którą szukasz, możesz kliknąć zainstaluj. Przed tym upewnij się jeszcze, że wtyczka jest zgodna z Twoją wersją WordPressa:

wtyczka2

Na powyższym screenie widać, że wtyczka została zaktualizowana 3 dni temu, można więc śmiało korzystać!

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ Blog na WordPress – jak stworzyć samodzielnie ↢ ↢ ↢

Konfiguracja wtyczki

Większość wtyczek wymaga dodatkowej konfiguracji. Udaj się do zakładki: Wtyczki -> Zainstalowane wtyczki i kliknij: „Ustawienia” przy interesującym Ciebie rozszerzeniu:

Skonfiguruj wtyczkę i zapisz.

 

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *