lazybear
town

Poznaj TELEPORT, oprogramowanie twórców Skype, które pomoże Tobie znaleźć odpowiednie miejsce do życia! Wystarczy, że określisz swoje preferencje dotyczące zarobków, stylu życia, wielkości miasta i kilku innych, a aplikacja wskaże Tobie potencjalne miejsca do zamieszkania. 

Dziś już nikt już nie co do tego żadnych wątpliwości. Żyjemy w czasach globalnych, a miejsce urodzenia nie jest przeszkodą w zdobyciu lepszej pracy, czy podniesieniu jakości życia. Z takiego założenia wyszli też twórcy aplikacji Teleport. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony programu, jednym z celów Teleportu jest stworzenie sytuacji, w której rządy będą rywalizowały o obywateli.  Dzięki temu miasta będą jeszcze bardziej przyjazne ludziom.

Free movement of talent will make every government in the world compete for every citizen.

Świetnie, prawda?

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ Przenośny translator Braille’a ↢ ↢ ↢

Jak to działa?

Oczywiście z ciekawości wypełniłem formularz, aby sprawdzić które miasto będzie dla mnie odpowiednie. Na początku warto zaznaczyć, że oprogramowanie działa jedynie w języku angielskim. Pierwszym krokiem jest określenie preferencji, co do kilku podstawowych rzeczy, takich jak: koszty życia oraz infrastruktura. Dla mnie bardzo ważna była część dotycząca jakości życia, ponieważ cenię sobie bezpieczeństwo, tolerancję oraz aktywność kulturalną miasta. Zawsze też ciągnęło mnie do widoków górskich.

Drugim krokiem jest podanie kilku istotnych informacji dotyczących Twojego obecnego miejsca zamieszkania. Minus to brak przelicznika na PLN w przypadku określania kwoty, którą przeznaczamy na koszty utrzymania. Brakuje też wielu zawodów, ja np. nie znalazłem swojego i zaznaczyłem ten, który był najbardziej spokrewniony.

Trzeci krok to już przeglądanie miast, które wybrał dla Ciebie program. Miasta są uszeregowane w kolejności odpowiadającej Twoim oczekiwaniom. W moim przypadku najbardziej odpowiednim miastem jest Praga (hmm, chciałem tam niedawno pojechać), zarówno pod względem bezpieczeństwa, tolerancji oraz kosztów utrzymania. Poniżej fragment tabelki:

app3-min

Po kliknięciu w znacznik: „details”, będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat wybranej sekcji. Chcecie wiedzieć, jaka jest szybkość Internetu w Pradze? Proszę bardzo:

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ Sposoby na zostanie Native Speakerem ↢ ↢ ↢

Dla osób, którzy cenią sobie bezpieczeństwo szczególnie ważny będzie wskaźnik „Safety”. Dla przykładu: w Pradze na 100 mieszkańców, aż 18 ma dostęp do broni, jednak nie wpływa to znacznie na współczynnik śmierci związanych z jej posiadaniem. Tylko 2 zastrzelenia na 100, 000 mieszkańców w ciągu roku. A wiec, przy odrobinie szczęścia nikt Cię nie zastrzeli. Uff!

app5-min

Podsumowując: świetna aplikacja z dużą ilością informacji.

A jakie jest odpowiednie miejsce zamieszkania dla Ciebie? 🙂

źródło: https://teleport.org/

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *