lazybear
kod strony

Chrome cały czas liderem, jeśli chodzi o rynek przeglądarek w Polsce. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Wydawałoby się, że zaostrzająca się z każdym rokiem polityka Chrome w zakresie poprawy bezpieczeństwa i użyteczności stron internetowych sprawi, że przynajmniej część osób przestanie korzystać z tej przeglądarki. Tymczasem na naszych oczach dzieje się zupełnie inne zjawisko. Im bardziej Chrome zaostrza swoją politykę wobec właścicieli stron internetowych, tym więcej zdobywa użytkowników.

Według statystyk z serwisu gs.statcounter.com, z przeglądarki Chrome korzystało w lipcu 71.41% polskich internautów, czyli o 1,5 miliona więcej niż w styczniu. Liczba rośnie nieprzerwanie od 8 miesięcy i nie wiadomo w sumie kiedy się zatrzyma.

Źródło: http://gs.statcounter.com/browser-market-share/all/poland/#monthly-201607-201707

W pozostałych krajach udział ten jest już nieco mniejszy:

 • Niemcy: 38.31%
 • Norwegia: 42.51%
 • Austria: 39.64%
 • USA: 44.71%
 • Szwajcaria: 33.56%

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego, jaka jest najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, to uspokajam – jest nią cały czas Google:

Fot: http://gs.statcounter.com/search-engine-market-share#monthly-201607-201707/

 

Również w Polsce większość internautów korzysta z Google: aż 97.85%.

Dane dla innych Państw:

 • Norwegia: 92.19%
 • Niemcy: 91.48%
 • Wielka Brytania: 89.47%
 • Stany Zjednoczone: 87.1%

Czyli krótko mówiąc: Google jest nadal liderem i raczej nie szybko się to zmieni.

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

2 thoughts on “Ponad 70% polskich internautów korzysta z Chrome

  1. Myślę, że przewaga Chrome nad innymi przeglądarkami bierze się z tego, że jest ona bardzo dobrze rozwijana. Dla przykładu wiele wtyczek do Chrome straciło swoje odpowiedniki na Firefox, ponieważ nie miał kto tego aktualizować. To duży minus dla osób, które korzystają z takich wtyczek w codziennej pracy. Myślę również, że Chrome jest o bardziej wygodny i szybszy, ale znam również osoby, które korzystają tylko z Firefox i bardzo chwalą. Wszystko pewnie zależy od potrzeb i przyzwyczajenia.

   Z ciekawości sprawdziłem, jak procentowo rozkłada się udział przeglądarek w innych miejscach. Dla przykładu w krajach skandynawskich, które są bogatsze, popularność Chrome to niecałe 50%, podczas gdy 20-30% przypada na Safari. Wniosek mógłby być taki, że gdyby więcej Polaków stać było na Macbooki, przewaga Chrome nie byłaby tak miażdżąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *