lazybear
monety

Internet dostarcza nam mnóstwo sposobów na dodatkowy zarobek bez wychodzenia z domu. O przykładach stron, na których można sobie dorobić pisałem rok temu we wpisie dotyczącym Kubigo, Toluny i Paidverts. Zarobek na tych portalach jest jednak niewspółmierny do czasu, jaki musimy poświęcić na pracę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest udział w programach partnerskich, które pozwalają na wypracowanie realnego zysku ze sprzedaży poleconych przez Ciebie produktów.

Czym są programy partnerskie?

Programy partnerskie to specjalnie utworzone kampanie promocyjne, które bazują na dzieleniu się zyskiem ze sprzedaży z osobą, która poleciła towar, np. na swojej stronie internetowej. Programy partnerskie mogą mieć kilka modeli rozliczeń, najpopularniejsze z nich to: CPS – cost per sale (za sprzedaż) oraz CPC – cost per click (za kliknięcie). Aby osiągnąć wysoki zysk z programów partnerskich nasza strona internetowa powinna spełniać dwa wymogi:

  • posiadanie jak największej ilości unikalnych użytkowników
  • tematyka, która odpowiada polecanym produktem

Jeśli więc prowadzimy bloga o zdrowym żywieniu i napojach, można przystąpić do programu partnerskiego polecającego wyciskarki do soków. W przypadku blogów o tematyce technologicznej i GSM będzie to program partnerski sklepu oferującego produkty z tej branży.

Program partnerski 4GSM.pl

źródło: 4gsm.pl

W dzisiejszym poście chciałbym opisać ciekawy moim zdaniem program partnerski sklepu 4GSM.pl, który powinien zainteresować wszystkich właścicieli stron o tematyce GSM. Produkty, które możemy polecać to m.in:

➜ pokrowce, etui

➜ słuchawki do telefonu

➜ baterie

➜ karty pamięci

➜ ładowarki

➜ szkła ochronne

Wzięcie udziału w programie jest bardzo proste.

  1. W pierwszej kolejności musimy założyć konto na platformie. Tu klik.
  2. Po założeniu konta kontaktujemy się z administracją serwisu w celu nadania statusu partnera.
  3. Wybieramy interesujące nas produkty, a następnie generujemy kod śledzący, który będzie przypisywał nam prowizję za sprzedaż. Mamy tutaj do wyboru takie opcje jak:
  • kody promocyjne
  • kod HTML
  • kod PHP
  • kod Java Script

iai

  1. Zarobione środki możemy wypłacić 2 razy w miesiącu lub wymienić na produkty w sklepie

Wiarygodność

Platformą odpowiedzialną za działanie sklepu jak i samego programu jest Idosell, znane dawniej jako IAI. Jest to jeden z największych w Polsce systemów typu SaaS (software as a service) dla sklepów internetowych. Doświadczenie z IAI mam od 2016 roku i oceniam firmę na bardzo wiarygodną.

Ile można zarobić na programie partnerskim?

Prowizja od sprzedażyw programie 4GSM.pl wynosi 10% i jest to naprawdę przyzwoity wynik jak na programy afiliacyjne. Jeśli nasza strona ma dużą ilość użytkowników, a tematyka jest związana z branżą GSM, można całkiem ładnie zarobić. Najdroższy produkt w sklepie wynosi 1300 zł, więc maksymalna prowizja w przypadku jednej sprzedaży może wynieść 130 zł.

Pozostałe informacje:

➜ kliknięcie zapamiętywane jest przez 90 dni. Jeśli przez ten czas klient wróci do sklepu, aby dokonać zakupu, nasza prowizja będzie się naliczać
➜ prowizja nalicza się tylko dla pierwszego zamówienia klienta
➜ środki trafiają na nasze konto po 30 dniach – jest to okres w którym klient może zwrócić towar do sklepu

Podsumowanie

Program partnerski wygląda na bardzo ciekawy i posiada wysoką prowizję – 10% od sprzedanego produktu. Podoba mi się również prostota jego działania – po aktywacji statusu partnera sami generujemy linki i banery, które chcemy promować na naszej stronie. Warto przetestować, szczególnie jeśli prowadzi się serwis związany z tematyką GSM.

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *