lazybear

Po ostatniej recenzji narzędzia do badania słów kluczowych oraz ciekawej moim zdaniem aplikacji dla przedsiębiorców przyszedł czas na opis kolejnego programu. Tym razem jednak do recenzji zmusiła mnie pilna potrzeba związana z wyjazdem na wakacje. Jako, że wyjazd był dość spontaniczny, a ja nie miałem czasu na odwiedzenia tradycyjnego kantoru, postanowiłem że sprawę załatwię przez Internet. W końcu żyjemy w XXI wieku. I tak trafiłem na Rkantor.

Jak działa platforma

Działanie systemu jest bardzo proste i można je streścić następującymi punktami:

➜ Założenie konta

W pierwszej kolejności należy założyć konto na stronie. Proces rejestracji jest bardzo prosty. Poza podaniem podstawowych danych personalnych, jedyne co musimy zrobić, to zlecenie tzw. przelewu aktywującego, czyli przelanie na konto dowolnej kwoty w celu potwierdzenia tożsamości. Czas na zaksięgowanie przelewu może trwać nawet 15 minut, w zależności czy nasz Bank współpracuje z platformą.

➜ Wpłata środków

Po pomyślnym zweryfikowaniu możesz wpłacić pieniądze na konto. Następnie otrzymujesz możliwość wymiany środków na obcą walutę.

➜ Wypłata pieniędzy

Wypłata środków może się odbywać zarówno za pomocą przelewu online jak i wypłaty w bankomacie Euronet. W przypadku bankomatu nie jest potrzebna karta płatnicza, wystarczy że skorzystasz z wysłanego na telefon kodu sms. Maksymalna kwota wypłaty do 2000 zł a minimalna 50zł. Z kolei jeśli chodzi o przelew, prowizja nie jest pobierana, gdy masz rachunek w jednym z poniższych banków:

Kursy walut

Platforma daje wgląd w aktualny kurs walut, więc jesteś w stanie ocenić, czy wymiana pieniędzy jest w tym momencie dla nas opłacalna. Przykładowo kurs euro na dzień dzisiejszy wynosi 4.2929

Osobom, które chcą sprawdzić działanie kantoru przed założeniem konta, polecam konto demonstracyjne, w którym można symulować sprzedaż i kupno walut:

Generalnie platforma wygląda bardzo rzetelnie i trzeba przyznać, że osoby od user experience zrobiły tutaj naprawdę dobrą robotę. Wszystko jest bardzo dobrze opisane, podstrony są czytelne i zawierają najważniejsze informacje. W stopce strony pojawia się nawet słowniczek, w którym zostały wyjaśnione najważniejsze pojęcia związane z branżą finansową. To sprawia, że strona będzie zrozumiała nawet dla osób, które tak jak ja nie orientują się mocno w tej tematyce.

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *