lazybear
kod CSS

Domyślnie każda domena działa pod dwoma wersjami: www.domena.pl i domena.pl. O ile dla użytkownika nie ma to większego znaczenia, dla wyszukiwarek internetowych jest już inaczej. Jeśli masz swoją stronę internetową, w pewnym momencie musisz zdecydować się, którą wersję wybrać. Bez względu na to, czy jest to zwykła strona w HTML’u, czy zaawansowany temat w WordPress’ie, właściwą wersję strony określisz w pliku .htaccess. Jedyne co musisz zrobić, to wkleić prostą formułkę, która dla każdego adresu URL zastosuje przekierowanie 301.

Przekierowanie 301 co to jest?

Przekierowanie 301 to inaczej przekierowanie stałe. Dzięki niemu mówisz innym urządzeniom, że adres Twojej witryny zostaje trwale przeniesiony do innego miejsca. Może mieć to duże znaczenie, gdybyś chciał w przyszłości pozycjonować swoją stronę.

Zlokalizuj htaccess

Otwórz plik o nazwie .htaccess znajdujący się w katalogu głównym strony na Twoim serwerze. Proces modyfikowania pliku na serwerze opisałem już w artykule dotyczącym tworzenia strony na WordPress. Skopiuj poniższy kod:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena.pl

RewriteRule (.*) http://domena.pl/$1 [R=301,L]

i wklej go w pliku. Zapisz. Dzięki temu wszystkie podstrony w Twojej witrynie będą wyświetlały się bez www. Na koniec warto jeszcze sprawdzić poprawność przekierowania. Pomóc w tym może narzędzie: httpstatus.io. W miejscu przeznaczonym na adres strony internetowej, wpisz URL który powinien mieć ustawione przekierowanie. Narzędzie powinno wskazywać Redirect 301:

przekierowanie301

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ WordPress – jak dodać wtyczkę ↢ ↢ ↢

Przekierowanie z bez www na www

Analogicznie, jeśli chcesz aby Twoja strona wyświetlała się z fragmentem www wklej w pliku .htaccess:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl

RewriteRule (.*) http://www.domena.pl/$1 [R=301,L]

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *