lazybear
stacja kolejowa

Chiny stworzyły pociąg, który jest w stanie jeździć z prędkością 400 km/h. 

 

Jeszcze jakiś czas temu Chiny były liderem, jeśli chodzi o najszybsze pociągi pasażerskie na świecie. Sytuacja uległa zmianie w roku 2011, po katastrofie dwóch superszybkich pociągów.

Po tych wydarzeniach, władze w Chinach postanowiły zmniejszyć prędkość  pociągów z 350 km/h do 300 km/h.

23 września tego roku, do użytku publicznego zostanie oddany nowy, superszybki pociąg „Fuxing”, co można tłumaczyć jako: „Odmłodzenie”. Maszyna ma poruszać się z prędkością 350 km/h, a jego prędkość maksymalna może wynieść nawet 400km/h. „Fuxing” będzie w stanie zmniejszyć czas drogi z Pekinu do Szanghaju z 5 godzin do 4 i pół.


Luo Xiaoguang/Xinhua / Zuma Press

Dla porównania: najszybszy pociąg w Stanach Zjednoczonych, „Amtrak” porusza się z prędkością 241 km/h. Z kolei nasz Pendolino, może jechać 250 km/h, jednak ze względu na stan polskich kolei, jeszcze długo nie będzie mógł osiągać takich wyników.

Źródło:  https://www.livescience.com/60219-china-debuts-fastest-bullet-trains.html

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *