lazybear

W lutym  2017 roku The Metropolitan Museum of Art zdecydowało się udostępnić 375 000 obiektów na licencji Creative Commons Zero (CCO).

The Metropolitan Museum of Art to największe i najstarsze muzeum w Stanach Zjednoczonych. Przez 147 lat istnienia, muzeum zebrało ogromną kolekcję dzieł sztuki z wszystkich epok oraz krajów świata. W muzeum znajdziemy wiele słynnych dzieł, np. Cyprysy, Vincenta van Gogha, Śmierć Sokratesa, Jacques-Louis Davida, czy Madonnę z Dzieciątkiem, Tycjana.

Zobacz również: ↣ ↣ ↣ 5 darmowych miejsc do pozyskiwania grafik ↢ ↢ ↢

Co to oznacza?

Możliwość darmowego pobrania cyfrowych zasobów w wysokiej jakości, przeznaczonych do dowolnego użytku. Dodatkowo, licencja CCO nie zobowiązuje nas do podawania źródła, skąd został pobrany obiekt. Na stronie  sprawdzimy również ważne infomacje o dziełach, takie jak: autor, data powstania, medium, klasyfikacja.

Obrazy z nowojorskiego muzeum znajdziecie pod tym linkiem. Miłego przeglądania 🙂

 źródło: http://www.metmuseum.org/blogs/digital-underground/2017/open-access-at-the-met

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *