lazybear
oko człowieka

Translator Tactile ma być tańszą i bardziej wygodną alternatywą dla obecnych urządzeń.

Każdego miesiąca na świecie powstaje wiele innowacyjnych gadżetów. Producenci prześcigają się w tym, które z ich urządzeń będzie  mądrzejsze, bardziej wydajne i przyjazne środowisku. Nikogo nie dziwi już robot, który wyrywa za nas chwasty, ani samosterujący pojazd dostarczający przesyłki. Głośnik, który wyłączy za Ciebie światło i otworzy garaż dla niektórych może wydawać się niezbędny, tak naprawdę jest to tylko niepotrzebny gadżet, który nie ma większego wpływu na nasze życie. Na szczęście powstają jeszcze urządzenia, które są rzeczywiście potrzebne i wypełniają lukę w świecie technologii. Jednym z nich jest przenośny translator , który tłumaczy tekst drukowany na Braille’a w czasie rzeczywistym.

Autorkami Tactile – bo tak nazywa się translator – jest sześć Pań inżynier z Massachusetts Institute of Technology. Urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzną kamerę, która odczytuje drukowany tekst, a następnie tłumaczy go na język Braille’a. Tactile jest ograniczone jeśli chodzi o liczbę znaków, które może przetłumaczyć, ale autorki pomysłu mają nadzieję, że w najbliższym czasie będzie możliwe skanowanie i przetwarzanie kilku linijek tekstu na raz.

brailleźródło: teamtactile.com

Niewidomi mogli już wcześniej korzystać urządzeń, które tłumaczyły tekst z komputera na język Braille’a. Niestety dla większości ich cena była zbyt wysoka. Translator Tactile ma być tańszą i bardziej wygodną alternatywą dla tego typu urządzeń.

A oto osoby odpowiedzialne za całe „zamieszanie”.


Chen Wang, Chandani Doshi, Grace Li, Jessica Shi, Charlene Xia and Tania Yu. Źródło: teamtactile.com

 

Lazybear.pl to blog, który powstał w 2016 roku. Od tego czasu publikuję na nim artykuły z pogranicza technologii, nauki i marketingu. Szczególnie zapraszam do odwiedzenia sekcji dla początkujących wordpressowiczów. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie 🙂

Za każdym razem gdy ktoś nie udostępni pomocnego materiału, gdzieś na świecie płacze mały niedźwiadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *